Reprezentacja Niemiec po dwóch latach przerwy siada na europejski piedestał w futbolu młodzieżowym. Szkoleni przez selekcjonera Kuntza piłkarze wygrali po bardzo porywającym starciu z reprezentacją Portugalii wynikiem 1:0. Dla graczy niemieckiego zespołu to był trzeci pod rząd pojedynek finałowy młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu. W dwóch ubiegłych meczów zawodnicy niemieccy dwukrotnie się spotykali z hiszpańską drużyną. Niemiecka drużyna narodowa cztery lata wstecz ograła hiszpańską drużynę. 2 lata później reprezentanci Hiszpanii zrewanżowali się i triumfowali w meczu finałowym 2:1. W tym przypadku niemiecka kadra zobligowana była toczyć bój z reprezentacją Portugalii, która też marzyła o tym aby zdobyć to wartościowe trofeum. Gracze z Niemiec w ostatecznym rozrachunku jednak celebrowali sukces wynikiem 1:0, a decydujące trafienie zdobył Nmecha w pierwszych minutach połowy numer dwa.