Sympatycy piłkarscy na wieczór poniedziałkowy byli obserwatorami fantastycznego spotkania na boisku w Bukareszcie. Niezbyt dużo fanów spodziewało się tego, że starcie pomiędzy kadrą francuską, a kadrą Szwajcarii zagwarantować może tak wiele niesamowitych odczuć. Dopiero po konkursie karnych mogliśmy ujrzeć zwycięzce spotkania, a gwiazdy dwóch drużyn grali naprawdę doskonale. Piłkarze francuskiej drużyny wybitnie zaczęli połowę numer dwa, gdy dwa gole zanotował Benzema, jednakże pierwsi gola trafili zawodnicy szwajcarskiej kadry narodowej. Mogło się zdawać, że emocje w tym meczu właśnie się zakończyły, w chwili gdy na 3:1 trafienie zdobył Pogba Paul. Jednak zawodnicy drużyny narodowej Szwajcarii nie chcieli odpuścić i niespodziewanie doprowadzili do wyniku remisowego. Sędzia tego pojedynku nie miał wyjścia i musiał zaprosić graczy na dodatkowe 30 minut rozgrywki. O rozstrzygnięciu spotkania zadecydować musiały rzuty karne, gdyż dodatkowy czas rozgrywki także nie przyniósł końcowego rezultatu. Szwajcarska reprezentacja okazała się nieznacznie lepsza w czasie konkursu jedenastek i wygrała rezultatem 5:4. Z hiszpańską drużyną będą rywalizować gracze szwajcarskiej drużyny podczas ćwierćfinałowego meczu.