Jeszcze w 2019 roku zapowiedziano, że w roku bieżącym Sony ukaże nam swoją świeżą produkcję, mianowicie PlayStation 5. Aktualnie pośród graczy dalej ceniona okazuje się ostatnia wersja konsoli i nic nie wskazuje na to, żeby zainteresowanie nią mogło zmniejszać się. Mimo wszystko japońska firma zdecydowała się na stworzenie konsoli do gier nowej generacji, a gracze oczekują jej niecierpliwie.

Najnowsze rozwiązania technologii w konsoli PlayStation 5

Firma Sony kilka razy już pokazywała, iż bywa pionierem wśród innych firm tego typu i umie zaskakiwać swoich fanów. PlayStation 4 ustanowiła wysoką poprzeczkę konkurencji - wszystko przez zupełnie nową jakość, jakiej wcześniej nie zaoferowała żadna inna marka. Graficzne efekty, bardzo czułe DualShocki, gry nowszej generacji - konsumenci rzecz jasna ucieszyli się na te opisane elementy oraz dzięki temu aktualnie PlayStation4 okazuje się być najlepiej sprzedającą się konsolą do gier w historii.

Niestety nie obyło się bez problemów na początku premiery - Japończycy próbowali przeskoczyć różne granice technologiczne (co w rezultacie im się udało), ale dzień premiery i wcześniejsze prezentacje konsoli wzbudziły różne uczucia. Klientom, obeznanym z rewolucyjną konsolą PS3, nie w 100% przypasowały na przykład pady, które w pierwszej chwili wydawały się dosyć niewygodne w użyciu. Definitywnie kontrolery mają zasadniczo inną formę, jednak kłopotem się okazała premierowa wersja konsoli PlayStation4. Konsola przegrzewała się, sprzęt potrafił również sam się resetować.

Oczywiście po czasie i poprawach wprowadzanych na bieżąco, wyszło na jaw, iż jednak Sony idzie w niezłym kierunku, a sama konsola zyskała miano legendy. Jednak nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które sporo ludzi niesamowicie sentymentalnie wspomina.

A czy PS5 się okaże analogicznym osiągnięciem?

Zapewne każdy gracz i pasjonat ciekawostek technologicznych niecierpliwie czeka na ukazanie się nowej konsoli do gier. Sony potwierdziło, iż gierki znane z PlayStation 4 zadziałają na najnowszej konsoli (mimo wszystko nie zadziała w drugą stronę, co wielu ludziom się nie podoba). Słychać już pierwsze głosy o kłopotach z pre orderami - mówią, że japońska firma nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, choć nie wiadomo, czy nie są to aby tylko wredne pomówienia. W necie wyskakują się kolejne wiadomości też o tym, iż konsola PS5 ma podobno problemy z obrazem 4k. Mimo tego i w tym wypadku pewne nie jest, jaka będzie rzeczywistość. Prawdy dowiemy się podczas premierowego ukazania się sprzętu, tj. 19 listopada tego roku.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz