W ostatnich dniach, czyli 7 marca o godz. 20:00 odbył się wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O wywiadzie tym stało się nieprawdopodobnie głośno i nadal jest to jeden z czołowych tematów pośród różnorodnych tabloidów. Po odejściu pary z królewskiej rodziny oraz wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych był to pierwszy wspólny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego. Podczas telewizyjnej rozmowy z Oprah Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji oraz przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. W czasie rozmowy pojawiły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Co więcej, na podstawie zamieszczonego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w królewskiej rodzinie są właściwie po stronie królowej Elżbiety II jak i reszty członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Mimo to nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest niespotykanie odmienne, zależnie od wieku i sympatii politycznych. Brytyjskie tabloidy zauważają, iż w przypadku gdy Harry i Meghan chcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili definitywnie swoją szansę. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para poruszyła także motyw tego, że książe nie dostrzegał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam przyznał, oraz temat myśli samobójczych Meghan.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, zajmujący się generowaniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, zmotywowali czwórkę ekspertów interpretujących w publikatorach sprawy królewskiej rodziny na analizę wywiadu dwa dni przed jego publikacją. Eksperci, w tym dawniejszy prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, przeanalizowali całą rozmowę, zarzucając w ten sposób Winfrey subiektywizm a z kolei Markle wykorzystywanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z Harrym a także księżną Meghan został ukazany w w TVN24 wieczorem. Co ciekawego wywiad ten podglądało średnio ponad 1mln odbiorców. Ta telewizyjna stacja stała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, że wywiad ten tylko potwierdził informacje dotyczące Winfrey jako dziennikarki, która umie wyciągnąć ze swojego rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Zważywszy na niesłychane rewelacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już niejednokrotnie. Bez wątpienia należy stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne często analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz