Dużymi krokami nadchodzą rozgrywki piłkarskie w Katarze, a przeważająca grupa facetów z fascynacją odlicza dalsze dni. W sieci internetowej rodzi się mnóstwo komentarzy na temat tego, jaka reprezentacja wygra , a jaka posiada niewielkie szanse. Nieprzychylnych opinii w odniesieniu do przeróżnych gwiazd piłki nożnej też nie braknie. Czy rewelacyjne wydarzenie zagwarantuje kibicom niezapomniane przeżycia?

Nadzwyczajność mistrzostw świata

Nie zważając na fakt gigantycznej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które już się odbyły, te rozgrywki będą szczególnie zjawiskowe. Pierwszy raz w historii, potyczki sportowe przeniosą się na przestrzeni Bliskiego Wschodu, a także po raz pierwszy w kraju wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również jest specyficzna, bo widowisko sportowe odbędzie się w czasie jesieni. Jest to również finalny mundial, gdy aktywny udział będą brać tylko 32 drużyny, gdyż na następnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba drużyn podniesiona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Negatywne opinie w społeczeństwie piłkarskim

Nadchodzące pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są bardziej kontrowersyjne od swoich poprzedników. Pojawiają się przekonania, iż wybór terytorium, w którym mecze piłkarskie mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskich środowiskach da się zauważyć spore zdenerwowanie. Dookoła turnieju w koło kręciło się widmo afer, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że w okresie budowy boisk i całego zaplecza, zginęła spora liczba robotników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie powstrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego turnieju dla gospodarza, którym jest Katar.

Jaka reprezentacja wzniesie w górę puchar?

Pomimo dużej antypatii aniżeli zachwytu wobec gospodarza zawodów, i tak miliony ludzi biorą aktywny udział w procesie, stawiając na różne drużyny do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej typowanymi ulubieńcami publiczności do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz